Gmina Ryjewo była gospodarzem Dożynek Powiatowych. Największa, plenerowa impreza powiatu odbyła się 5 września na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie.

To pierwsza plenerowa impreza powiatu po wprowadzeniu stanu epidemii 20 marca ubiegłego roku. Poprzednie dożynki odbyły się we wrześniu 2019 roku. Dożynki powiatowe poprzedzone zostały Dniami Ryjewa. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele bł. Michała Kozala. Po mszy dożynkowy korowód przeszedł na teren imprezy plenerowej przy Gminnym Ośrodku Kultury. Imprezę poprowadzili Kazimierz Zima i Tomasz Chojnacki. W uroczystości udział wzięli między innymi włodarze wszystkich gmin tworzących powiat kwidzyński, przedstawiciele służb i instytucji. W dożynkach uczestniczył także senator Leszek Czarnobaj. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo i Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, którzy podziękowali rolnikom za ich trud. Podczas dożynek wręczone zostały Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Wręczyli je Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego i Marek Krzykowski, honorowy ambasador powiatu kwidzyńskiego. Jerzy Śnieg, dziękując wyróżnionym za ich społeczną pracę na rzecz innych podkreślił, że dla niego, jako przewodniczącego rady powiatu kwidzyńskiego, szczególnie istotne jest, aby pielęgnować postawy sprzyjające rozwojowi więzi i wrażliwości społecznej, więzi łączącej lokalną społeczność. W imieniu samorządu powiatowego podziękował rolnikom za ich pracę. Podczas dożynek odbyły się występy lokalnych zespołów. Święto plonów uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, który w tym roku obchodzi 60-lecie swojej działalności. Gwiazdą święta plonów była Eleni.

POMOC PRAWNA