14 października (czwartek), w godz. 9.00 - 13.00 zostanie zamknięta droga gminna na odcinku Laskowice - Orkusz. Kierowcy będą kierowani na wyznaczone objazdy.

Zamknięcie drogi spowodowane będzie prowadzeniem powiatowych ćwiczeń obronnych „Liwa 2021”. Ćwiczenia potrwają dwa dni - 13 i 14 października. W pierwszym dniu ćwiczeń zaplanowano między innymi działania sztabowe, w tym sprawdzenie łączności radiowej. Poza tym w budynku Urzędu Gminy w Ryjewie zostanie przeprowadzona ćwiczebna ewakuacja. Scenariusz ćwiczeń przewiduje udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym oraz działania ratowniczo-gaśnicze. W drugim dniu zaplanowano ćwiczenia na terenie wokół obozu harcerskiego ZHP w Orkuszu (gmina Prabuty). Przećwiczona zostanie akcja ratownicza na jeziorze Orkusz oraz ochrona konwoju pojazdów Obrony Cywilnej przed atakiem terrorystycznym.

POMOC PRAWNA