BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Samorząd powiatu zamierza uczestniczyć w przyszłorocznej edycji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ,,Opieka wytchnieniowa".

Jego głównym celem jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami posiadającymi:

  • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności,
  • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które było realizatorem programu w 2019 roku, złożyło wniosek o przyznanie środków na realizację programu w zakresie modułu trzeciego programu ,,Opieka wytchnieniowa" w 2022 roku. To specjalistyczne poradnictwo, w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

Dwa lata temu w ramach programu do powiatu trafiły środki w kwocie ponad 19 tys. zł. Każdy opiekun dorosłej osoby niepełnosprawnej lub opiekun dziecka niepełnosprawnego, uczestniczący w programie, uzyskał pakiet bezpłatnego wsparcia w ilości 30 godzin. Były to między innymi spotkania z pielęgniarką, dietetykiem i rehabilitantem. Środki na realizację programu pochodzą z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Został również złożony wniosek w sprawie przyznania środków na realizację w 2022 roku programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. To program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W tym roku z pomocy asystentów korzysta dziesięciu niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Asystenci pomagają między innymi przy wykonywaniu codziennych czynności, w tym wyjściu z domu, w zakupach, dojazdach na rehabilitację, a także w załatwieniu różnych urzędowych formalności.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja