W Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie wręczone zostały „Anioły Kultury". Nagrody przyznawane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie osobom, które w sposób szczególny angażowały się w działalność kulturalną w gminie Kwidzyn.

Tegoroczna edycja została połączona z uroczystością 10-lecia powstania Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie.

W gronie laureatów nagrody „Anioły Kultury" znaleźli się: Irena Sagan, Arleta Czechowska, Beata Szwed, Katarzyna Rublewska, Teresa Gwóźdź-Pelowska, Katarzyna Malankowska, Barbara Żółtańska, Marcin Gruza oraz Edward Struzik.

Podczas uroczystości podsumowano najważniejsze wydarzenia kulturalne oraz projekty zrealizowane w ramach Inicjatyw Lokalnych na terenie gminy Kwidzyn. W trakcie spotkania wystąpił zespół „Zdążyć Przed Północą”, który zaprezentował utwory do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie).

POMOC PRAWNA