Powiślańska Lokalna Grupa Działania, w związku z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, organizuje cykl spotkań dla poszczególnych gmin powiatu kwidzyńskiego objętych Lokalną Strategią Rozwoju.

Podczas spotkań poruszone zostaną między innymi sprawy dotyczące założeń Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR), jej cele, sposoby realizacji, harmonogram działań oraz informacje dotyczące zmian w LSR. Zaplanowano również przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy wraz z załącznikami.

Stowarzyszenie Powiślańska Lokalna Grupa Działania jest lokalną inicjatywą partnerską, która łączy przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych. Organizacja została utworzona w kwietniu 2006 roku. Jej zadaniem jest między innymi promocja obszarów wiejskich oraz mobilizowanie mieszkańców wsi do aktywnego udziału w procesie rozwoju. Członkami wspierającymi PLGD są gminy Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki. W ciągu 15 lat stowarzyszenie pomogło w pozyskaniu pieniędzy unijnych na realizację wielu lokalnych projektów, służących rozwojowi obszarów wiejskich w powiecie kwidzyńskim.

Harmonogram spotkań:

• 30 listopada o godz. 10.00 - Urząd Gminy Sadlinki (sala narad)
  • 1 grudnia o godz. 14.30 - Urząd Gminy Ryjewo (sala narad)
  • 2 grudnia o godz. 10.00 - Urząd Miasta i Gminy Prabuty (sala narad)
  • 2 grudnia o godz. 14.00 - Urząd Gminy Gardeja (sala narad )
  • 3 grudnia o godz. 10.00 - Urząd Gminy Kwidzyn (sala narad)

Informacji związanych ze spotkaniami udzielają pracownicy Biura PLGD pod numerem tel. 55 261 37 06 lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POMOC PRAWNA