Ponad 593 tysiące złotych wydanych zostało do tej pory na zimowe utrzymanie dróg powiatowych.

To kolejna trudna zima dla samorządu powiatu. Dla porównania koszt zimowego utrzymania dróg, w sezonie zimowym 2020/2021, przekroczył 1,4 mln zł, natomiast w sezonie 2019/2020 wydano 424 tys. zł. Mimo starań o zachowanie dobrej przejezdności i likwidację śliskości nawierzchni na wszystkich drogach powiatowych warunki dla użytkowników dróg są trudne, dlatego zarząd powiatu apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Obecnie powiat podzielony jest na jedenaście rejonów zimowego utrzymania dróg. Zimowym utrzymaniem objętych jest ok. 220 km dróg powiatowych.

POMOC PRAWNA