Można już zgłaszać chęć udziału w warsztatach wokalno-chóralnych, które odbędą się 22 i 23 stycznia w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu.

Warsztaty poprowadzi dr hab. Katarzyna Bojaruniec z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ich organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie oraz Parafia św. Antoniego w Rakowcu. Koncert finałowy podsumowujący warsztaty odbędzie się 23 stycznia o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Rakowcu. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności śpiewu do udziału w warsztatach wokalno-chóralnych.

W dwudniowym programie zaplanowano ćwiczenia emisji głosu, trening oddechowy, ćwiczenia głosowe oraz muzykę wielogłosową. Dr hab. Katarzyna Bojaruniec jest dyrygentką w Instytucie Muzyki. Prowadzi intensywną działalność koncertową z zespołami studenckimi. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach chóralnych. Repertuar koncertowy obejmuje liczne utwory muzyki dawnej i współczesnej, kompozytorów polskich i zagranicznych.

Dla mieszkańców gminy Kwidzyn udział w warsztatach jest darmowy. Wpisowe dla uczestników spoza gminy wynosi 10 zł. Zapisy prowadzi Karolina Szczepańska, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie (tel. 505 451 772, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

plakat gok

POMOC PRAWNA