Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, wziął udział w spotkaniu członków i sympatyków Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „Ojczyzna”.

W spotkaniu udział wzięli między innymi senator Leszek Czarnobaj, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, Kazimierz Kwiatkowski, wójt gminy Gardeja, Roman Chmielowski, radny gminy Gardeja oraz Antoni Barganowski, radny powiatu i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej.

Uczestnicy spotkania wysłuchali referatu Antoniego Barganowskiego, radnego powiatu kwidzyńskiego i prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej, który przedstawił historię zabytkowych budynków, które dawniej były siedzibą różnych urzędów i instytucji. Towarzystwo Kulturalne Ludności Niemieckiej „Ojczyzna” powstało w 1992 roku w celu kultywowania tradycyjnej kultury Powiśla i przyśpieszania europejskich procesów integracyjnych. Od początku swego istnienia współpracuje z samorządami i organizacjami społecznymi miasta i powiatu. Towarzystwo jest członkiem porozumienia pomiędzy samorządem Kwidzyna i zakonem joannitów, które zaowocowało utworzeniem Stacji Socjalnej. Stacja pomaga chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom. Manfred Ortman podkreśla, że organizacja od początku jest otwarta dla wszystkich osób, nie tylko pochodzenia niemieckiego, zainteresowanych językiem i kulturą niemiecką.

POMOC PRAWNA