13 maja (piątek) o godz. 13.00 na placu Jana Pawła II w Kwidzynie odbędą się powiatowe obchody Dnia Strażaka.

Maj to miesiąc, w którym strażacy zawodowi oraz ochotnicy tradycyjnie już świętują, zapraszając do swoich jednostek gości i podsumowując dotychczasowe działania.

Strażacy rozpoczęli obchody Dnia Strażaka od udziału w mszy świętej, która odbyła się 4 maja w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. W mszy uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Kwidzynie, druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych, młodzieżowa drużyna pożarnicza z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie oraz mieszkańcy Kwidzyna. Strażacy z KP PSP powitali w tym samym dniu pierwszych gości. To dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” w Kwidzynie. Tego typu wizyty będą odbywały się przez cały maj.

Obchody Dnia Strazaka1 Obchody Dnia Strazaka2

zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie