W dniach 12 – 13 maja br. w Ustce odbył się Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego, którego gościem był Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik.

Spotkanie otworzył Mirosław Czapla, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego wraz z gospodarzem majowego konwentu – Pawłem Lisowskim, Starostą Słupskim.

Podczas spotkania rozmawiano m.in o sytuacji związanej z ukraińskimi uchodźcami w woj. pomorskim (krótki wykład Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha) czy kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2022, o których opowiedziała Monika Kasprzyk. Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Izabela Jezierska, przedstawiła bieżące dane związane z pomorskim rynkiem pracy z uwzględnieniem zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Adam Krawiec przedstawił realizację przedsięwzięć samorządu województwa pomorskiego pn. „Realizacja Przedsięwzięć Strategicznych Samorządu Województwa Pomorskiego we współpracy z powiatami – Perspektywa FEP 2021-2027”.

POMOC PRAWNA