Podpisana została umowa z Wojewodą Pomorskim na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg powiatowych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przyznane dofinansowanie to ponad 3,8 mln zł, co stanowi połowę kosztów modernizacji. Drogi położone są w gminach Gardeja i Kwidzyn. Umowę podpisali Dariusz Drelich, wojewoda pomorski i Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Trwa obecnie procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawców przebudowy drogi Wandowo-Cygany na odcinku o długości ok. 2,2 km oraz przebudowy drogi przebiegającej przez całą miejscowość Grabówko do granicy gminy Kwidzyn z gminą Sadlinki na odcinku o długości ok. 2,7 km. Inwestycja powiatu uzyskała wsparcie samorządów gmin. Gmina Kwidzyn dofinansuje przebudowę drogi z Grabówka do granicy z gminą Sadlinki w kwocie 600 tys. zł. Gmina Gardeja dofinansuje modernizację odcinka drogi z Wandowa do Cygan w kwocie ponad 400 tys. zł.

POMOC PRAWNA