Letni Turniej Tenisa Stołowego odbył się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn), prowadzonym przez Fundację „Misericordia”.

Niepełnosprawni zawodnicy walczyli o Puchar Kierownika WTZ. Zwycięzcą turnieju został Artur Jurczak. Drugie miejsce zajął Daniel Kuriata, a trzecie Szymon Szpociński. Specjalne wyróżnienie i puchar dla zawodniczki, która zrobiła największe postępy w grze, otrzymała Agnieszka Sitnicka. Puchary najlepszym zawodnikom oraz dyplomy wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Marian Behnke, który przygotował turniej oraz pełnił funkcję sędziego głównego.

W okresie pandemii zawieszone zostały rozgrywki w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z WTZ w Górkach, którzy zajmowali w lidze czołowe miejsca, muszą zaczekać na wznowienie ligowych turniejów. Organizowane wiosną i jesienią turnieje są formą treningu, który ma nie tylko utrzymać dotychczasowe umiejętności niepełnosprawnych tenisistów, ale również je rozwijać.

Trenerem tenisistów w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach od wielu lat jest Marian Behnke. Trenowana przez niego Klaudia Klonowska z Kwidzyna w 2009 roku zdobyła złoty medal podczas ogólnopolskich letnich igrzysk, rozgrywanych w ramach Olimpiad Specjalnych. Rok później zdobyła złoty i srebrny medal w tenisie stołowym podczas Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie. Złoty medal wywalczyła indywidualnie, natomiast srebro wywalczyła w mikście. Tenisiści z WTZ w Górkach w sezonie Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w 2019 roku zajęli pierwsze miejsce w najsilniejszej grupie A. W turniejach ligi brali wówczas udział Klaudia Klonowska i Artur Jurczak. Najlepszym zawodnikiem pomorskiej ligi został wówczas Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Klaudia Klonowska zajęła drugie miejsce. W ligowych rozgrywkach każdego roku uczestniczyło ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów z województwa pomorskiego. Wszyscy czekają na wznowienie sezonu Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku.

POMOC PRAWNA