Trwa procedura przetargowa dotycząca przebudowy dwóch dróg powiatowych w gminach Kwidzyn i Gardeja. To już trzecie postępowanie, którego wyniki powinny być znane w najbliższych dniach.

Oferty zostały otwarte 28 lipca. Dwa wcześniejsze przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez firmy.

Samorząd powiatu uzyskał na przebudowę dwóch dróg dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwsze zadanie to przebudowa drogi z Wandowa do Cygan na odcinku Wandowo-Rozajny (gmina Gardeja), natomiast drugie zadanie to modernizacja drogi z Nowego Dworu do Nebrowa na odcinku Nowy Dwór – Grabówko (gmina Kwidzyn). Przebudowa pierwszej drogi ma objąć odcinek o długości ponad 2,3 km. Przebudowa drugiej drogi ma zostać przeprowadzona na odcinku ponad 2,7 km. Według kosztorysu droga Wandowo-Rozajny to koszt ok. 4,1 mln zł natomiast koszt przebudowy drogi z Nowego Dworu do Grabówka to ponad 3,5 mln zł. Ceny zaproponowane przez wykonawców w dwóch poprzednich przetargach znacznie przewyższały wartość kosztorysową. W razie ponownego unieważnienia przetargu planowane jest ogłoszenie kolejnego.

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ponad 3,8 mln zł. Przyznane pieniądze stanowią 50% kosztów zadania. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu oraz samorządów gmin, na których terenie przebudowane mają zostać drogi. Gmina Kwidzyn przeznaczyła 600 tys. zł na przebudowę drogi Nowy Dwór – Grabówko - granica z gminą Sadlinki. Gmina Gardeja zaplanowała na modernizację odcinka drogi Wandowo-Rozajny kwotę w wysokości ponad 400 tys. zł.

POMOC PRAWNA