Samorząd powiatu jest już przygotowany do dwóch sezonów zimowych: 2022/2023 i 2023/2024. W ubiegłym roku były prowadzone postępowania przetargowe dotyczące zimowego utrzymania dróg w jedenastu rejonach, na które podzielony jest powiat.

Na zimowe utrzymanie dróg w dziewięciu rejonach przetarg został rozstrzygnięty od razu na trzy lata, a na dwa pozostałe rejony umowa została podpisana tylko na rok. Wczesną wiosną bieżącego roku rozstrzygnięty został przetarg na kolejne dwa lata dla dwóch rejonów. Obecnie zimowe utrzymanie dróg wszystkich rejonów jest zabezpieczone na dwa kolejne sezony zimowe.

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2021/2022 kosztowało ponad 930 tys. zł. Dla porównania, w sezonie 2020/2021 samorząd powiatu przeznaczył na to zadanie ponad 1,4 mln zł.

POMOC PRAWNA