Dobiegły końca prace projektowe dotyczące budowy obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

W połowie ubiegłego roku samorząd powiatu uzyskał na inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,5 mln zł. Obecnie samorząd powiatu czeka już tylko na decyzję konserwatora wojewódzkiego, do którego trafił komplet dokumentów zawierający także uzgodnienia konserwatorskie. Przygotowywana jest już specyfikacja przetargowa. Do 14 marca musi zostać ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 mają powstać między innymi boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki, bieżnia, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia w dal, ciągi komunikacyjne oraz parkingi. Koszt inwestycji to ok. 5 mln zł.

POMOC PRAWNA