BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Pięć z sześciu szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu kwidzyńskiego znalazło się w Rankingu Szkół „Perspektywy” 2023.

Placówki mogą pochwalić się zdobytymi tytułami Srebrnej i Brązowej Szkoły. To już 25. edycja Rankingu Liceów i Techników Perspektyw, który objął 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745). Według organizatora rankingu jego głównymi adresatami są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszego kształcenia.

I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły”, potwierdzając tym samym wysoką jakość pracy szkoły. Placówka zajęła 49 miejsce w Rankingu Wojewódzkim Liceów Ogólnokształcących (na 149 liceów ogólnokształcących w województwie pomorskim) i 683 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących (na 2728 liceów ogólnokształcących).

II Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie uzyskało tytuł „Srebrnej Szkoły”, co także potwierdza wysoką jakość pracy placówki. II LO zajęło 29 miejsce w Rankingu Wojewódzkim Liceów Ogólnokształcących i 446 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, a także 110 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Olimpijskich (na 4730 liceów ogólnokształcących i techników).

Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Kwidzynie zajęło 33 miejsce w Rankingu Wojewódzkim Techników (na 106 techników w województwie pomorskim) i +500 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników (na 2002 technika).

Technikum nr 2 w Kwidzynie w Zespole Szkół nr 2 w Kwidzynie uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły” i 27 miejsce w Rankingu Wojewódzkim Techników (na 106 techników w województwie pomorskim) oraz 388 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników (na 2002 technika w Polsce).

Technikum nr 3 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, w Rankingu Wojewódzkim Techników, zajęło 49 miejsce (na 106 techników województwie pomorskim) oraz +500 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników (na 2002 technika w Polsce).

Kryteria Rankingu Liceów oparte zostały na wynikach matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyników matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesów w olimpiadach (25%). Uwzględnione zostały też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników, które brano pod uwagę to sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja