BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Przedstawiciele samorządu powiatu kwidzyńskiego na czele ze starostą Jerzym Godzikiem, od 6 do 9 maja przebywali w niemieckim powiecie Osterholz.

Współpraca partnerska obu powiatów trwa od 2006 roku i dotyczy niemal wszystkich obszarów funkcjonowania samorządów. Od początku prowadzona jest także współpraca szkół, organizacji pozarządowych, a także grup pasjonatów. Delegacji powiatu kwidzyńskiego towarzyszył od początku Bernd Lütjen, starosta Osterholz.

Podczas spotkania w siedzibie starostwa powiatu Osterholz zaprezentowane zostały systemy polityczne funkcjonujące w Niemczech i Polsce. Przedstawione zostały też kluby sportowe i stowarzyszenia funkcjonujące w Niemczech. Zaprezentowano działalność Klubu Sportowego Osterholz-Scharmbeck oraz związku sportowego działającego w powiecie Osterholz. Przedstawiciele samorządu powiatu kwidzyńskiego poznali funkcjonowanie niemieckiego Czerwonego Krzyża oraz odwiedzili zakład w Pennigbüttel niedaleko Bremy, który utylizuje odpady.

Powiat Osterholz liczy ok.114 tysięcy mieszkańców. Jego stolicą jest miasto Osterholz-Scharmbeck. Status powiatu posiada od 1885 roku. Wówczas powiat utworzyły dwa miasta Osterholz i Lilienthal. Oprócz dwóch miast powiat tworzą gminy Hambergen, Grasberg, Ritterhude, Schwanewede i Worpswede.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja