BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania petard oraz innych materiałów pirotechnicznych.

Szczególnie rodzice powinny zwrócić uwagę na swoje dzieci, które kupują różnego rodzaju petardy i inne wyroby pirotechniczne. Ich nieodpowiednie stosowanie może grozić poważnymi konsekwencjami. Utrata kończyny czy wzroku to niektóre z nich. Poza tym fajerwerki to także bardzo duże zagrożenie związane z pożarem.

Straż Pożarna przypomina, że sprzedaż tego typu produktów nieletnim jest niezgodna z prawem. To przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Na handlowcach, którzy sprzedają wyroby pirotechniczne, ciążą określone obowiązki. Wyroby pirotechniczne muszą posiadać instrukcję, aby można było bezpieczne się z nimi obchodzić. Każdy wyrób powinien posiadać numer katalogowy, nazwę producenta lub nazwę importera, liczbę wyrobów w opakowaniu oraz między innymi symbol klasy danego materiału.

Sprzedaż powinna być prowadzona w wydzielonym pomieszczeniu lub stoisku. Nie może zabraknąć w takich miejscach gaśnicy oraz koca gaśniczego. Personel sklepu powinien zostać przeszkolony, aby wiedział jak się zachować w razie niebezpieczeństwa. Ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad przeciwpożarowych podczas sprzedaży i magazynowania tego typu materiałów. W sklepach mogą się znajdować wyłącznie wyroby pirotechniczne, oznaczone kodem kwalifikacyjnym 1.4 S i 1.4 G oraz 1.1 G, 1.2 G i 1.3 G.

Strażacy apelują, aby fajerwerków nie odpalać z balkonów i tarasów. Niedopuszczalne jest rzucanie petard w stronę innych osób. Używanie fajerwerków jest dozwolone tylko 31 grudnia i 1 stycznia. Stosowanie ich w innych dniach jest niezgodne z kodeksem wykroczeń.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja