BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Trwa przyjmowanie wniosków, dotyczących dofinansowania uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych na bieżący rok.

Termin ich składania w  Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie mija z końcem marca. Z turnusów, które są formą aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami wypoczynku, mogą korzystać osoby dorosłe, dzieci i młodzież niepełnosprawna.

Złożenie wniosku nie oznacza jednak otrzymania dofinansowania.  Tak jak co roku, rada powiatu podejmie decyzje o podziale środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację społeczną i zawodową. Wówczas  także podjęte zostaną decyzję o tym ile środków zostanie przeznaczonych na turnusy oraz kto w pierwszej kolejności będzie mógł skorzystać z dofinansowania. Wnioski przyjmowane są już teraz, aby zorientować się ile osób będzie chciało skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych.

W turnusach mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 16 roku życia, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne wydane przez ZUS oraz dzieci do ukończenia 16 roku życia, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Wysokość dofinansowania ze środków PFRON, do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym, uzależniona jest od posiadanego stopnia niepełnosprawności. Im jest on wyższy, tym wyższe dofinansowanie.

Kompletnie wypełnione wnioski wraz z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności należy składać w siedzibie naszego centrum przy ul. Grudziądzkiej 30 w Kwidzynie. Wnioski przyjmowane są w pokoju nr 25, w godzinach od 7.00 do 15.00.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja