Szanowni Państwo, od 10 lat Powiat Kwidzyński współpracuje z niemieckim Powiatem Osterholz na polu administracyjnym, edukacyjnym oraz kulturowym.

Transfer wiedzy i wymiana cennych doświadczeń odbywa się pomiędzy stronami podczas wspólnych projektów, wizyt roboczych, spotkań czy konferencji.

Wielokrotnie udało nam się wspólnie zorganizować wymianę radnych powiatowych, młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, grup zawodowych, grup członków kół zainteresowań m.in. grup teatralnych, pszczelarzy, seniorów. Dzięki temu zbudowano przyjaźń i pogłębiono stosunki polsko-niemieckie. Na koncie obu powiatów istnieje już wiele sukcesów, o których przy okazji obchodzonego jubileuszu wspomniano w lokalnych mediach.

Jeśli chcieliby Państwo brać udział w różnych przedsięwzięciach i skorzystać ze współpracy, zaproponować grupę osób chętną, by współpracować wraz z niemieckim zespołem o podobnych zainteresowaniach lub uprawiających taki sam zawód, prosimy o kontakt z Panią Anną Świątkowską - pracownikiem starostwa ds. współpracy Powiatu Kwidzyńskiego z Powiatem Osterholz. Tel.: (055) 646 50 50 e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POMOC PRAWNA