BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Powiat Osterholz (niem. Landkreis Osterholz) leży w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia (pn.-zach. część Niemiec). Jego powierzchnia wynosi 650,67 km?, a ludność 112.741 mieszkańców.
Stolicą powiatu jest miasto Osterholz-Scharmbeck. Status powiatu posiada ono od 1885 roku, kiedy to administracja pruska utworzyła ten rodzaj jednostki terytorialnej i dwa miasta - Osterholz i Lilienthal - utworzyły jeden powiat Osterholz. Poza tymi dwoma miastami w skład powiatu wchodzą obecnie miasta i gminy:
Hambergen, Grasberg, Ritterhude, Schwanewede i Worpswede.

Południowa część powiatu wchodzi w skład bremeńskiego obszaru metropolitalnego, na północy zaś znajdują się tzw. Diabelskie Bagna (niem. Teufelsmoor) ? jeden z największych obszarów bagiennych w Niemczech i wielka atrakcja turystyczna tego powiatu. Bagna te ciągną się wzdłuż rzeki Hamme, która przepływa przez powiat Osterholz z północy na południe i łączy się z rzeką Wümme. Rzeka ta tworzy południową granicę starostwa
i wpływa do rzeki Weser, która z kolei tworzy zachodnią granicę powiatu.

Przeważająca większość mieszkańców powiatu Osterholz jest zatrudniona w sektorze usług i przemysłu, zaś w rolnictwie zatrudnionych jest zaledwie 2% mieszkańców. Największe firmy w powiecie Osterholz to: Faun Umwelttechnik GmbH & Co. KG, Armour mobile security-germany GmbH, Landmann-Peiga GmbH & Co. KG, Nabertherm GmbH, Kastens & Knauer GmbH & Co International KG, Möbelhaus Käthe Meyerhoff KG.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja