BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W dniach 19.07 do 28.07.2019 r. w Niemczech odbył się polsko-niemiecko–ukraiński projekt edukacyjno – kulturalny „Performance”.


Spektakl powstał w ramach międzynarodowego projektu dla młodzieży, w którym wzięło udział 24 uczestników z Niemiec, Polski i Ukrainy.

Projekt współfinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, Powiat Osterholz, Starostwo Powiatowe w Kwidzynie oraz młodzież szkolną.

Efektem prac 3 grup warsztatowych była prezentacja spektaklu "Der Auftrag", która odbyła się 27 lipca w ośrodku szkoleniowym Bildungsstätte Bredbeck.

Uczestnicy projektu zostali podzieleni na trzy grupy warsztatowe, zajmujące się trzema odrębnymi dyscyplinami sztuki: kreatywnym pisaniem, choreografią oraz muzyką. Przez pierwsze dwa dni program warsztatów był identyczny dla wszystkich trzech grup i skupiał się na zdobywaniu zaplecza teoretycznego. W tym celu organizatorzy przedstawili szereg wykładów, dotyczących historii II Wojny Światowej, uzupełnionych zwiedzaniem pobliskich pomników pamięci - bunkra Valentin i obozu Wilhelmine. Przez pozostałe siedem dni grupy zajmowały się przenoszeniem zdobytej wiedzy na pole właściwych sobie sztuk.

W ten sposób wyklarowała się grupa pisarzy, zajmujących się merytoryczną warstwą spektaklu, grupa tancerzy, performująca przed publicznością choreografie nawiązujące do życia więźniów obozów pracy oraz zespół instrumentalistów, zajmujący się oprawą muzyczną.

Tak oto, wykorzystując talenty i kreatywność młodych twórców, organizatorzy w sposób dużo skuteczniejszy niż niejedna lekcja historii, dali uczestnikom szansę na zmierzenie się z tym niełatwym, lecz jakże ważnym tematem II wojny światowej. A co może jeszcze istotniejsze - dali szansę zaistnienia nowych przyjaźni, które mają siłę przeciwstawiać się takim tragediom w przyszłości.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja