Drukuj

Po raz dziesiąty młodzież z zaprzyjaźnionych powiatów Kwidzyn-Osterholz Scharmbeck spotkała w ramach taneczno-teatralnego projektu pod nazwą „Time Warp”.

Projekt odbywał się w ośrodku Bredbeck w Niemczech. Obecnie, w czasie pandemii Covid-19, nie udało się dołączyć młodzieży ukraińskiej, która od 2014 roku bierze udział w teatralnych wydarzeniach. Projekt realizowany był w okresie od 31.07.2020r. do 08.08.2020r., w ramach polsko-niemieckiej współpracy młodzieży.

W zaledwie tydzień powstało przedstawienie inspirowane musicalem „Rocky Horror Show”, słynną kreskówką „Lucky Luke” oraz historią Frankensteina.
Spektakl reżyserował Kian Pourian, koordynator z ośrodka Bredbeck.
Młodzież zaprezentowała swoją wersję spektaklu tzw. „pętlę czasu” z obietnicami magicznych ozdrowień, sklonowanymi stworami i poszukiwaniem życia wiecznego.
Przedstawienie wystawione zostało na scenie na świeżym powietrzu. Choreografią zajęła się Karolina Rentflejsz, natomiast doborem kostiumów Katarzyna Drelich – koordynator projektów teatralnych.

Pragniemy poinformować, iż od 24.08.2020r. do 30.08.2020r. realizowany będzie projekt w powiecie kwidzyńskim „Time Warp II”. Zwieńczeniem projektu będzie spektakl, na który serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 29.08.2020r. o godz. 17.00, przy Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie, ul. Ogrodowa 2.