Drukuj

Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego realizuje projekt „Pomorscy medycy – bezpieczni w pracy, bezpieczni dla pacjentów”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (oś priorytetowa 5. Zatrudnienie, działanie 5.4. Poddziałanie 5.4.2. Zdrowie na rynku pracy).

Celem projektu jest ograniczenie czynników ryzyka w środowisku pracy, wynikające z kontaktu z pacjentem zakażonym lub potencjalnie zakażony wirusem Sars-Cov-2, poprzez zabezpieczenie pracowników m.in. podmiotów leczniczych i jednostek państwowych systemu ratownictwa medycznego w sprzęt i wyposażenie najbardziej kluczowe dla skutecznej walki z epidemią COVID – 19. Rezultatem zabezpieczenia personelu będzie także zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Zgodnie z zapisami Projektu w dniu 22 marca 2021 roku został ogłoszony konkurs otwarty, w ramach, którego o udzielenie grantu mogą ubiegać się podmioty, które posiadają umowę z NFZ i wpisują się w następujące moduły:

Moduł I przeznaczony jest dla podmiotów leczniczych udzielających świadczeń w zakresie leczenia szpitalnego osób z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2,

Moduł II dedykowany jest zespołom ratownictwa medycznego,

Moduł III ma wspierać podmioty lecznicze, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorców prywatnych prowadzących leczenie psychiatryczne i terapię uzależnień w formie stacjonarnej.

Granty mogą być przeznaczone m.in. na wyroby medyczne jednorazowego użytku, w szczególności gogle, maseczki, rękawiczki, kombinezony oraz środki i narzędzia do dezynfekcji, m.in.: środki do dezynfekcji, myjnie, zamgławiacze.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków zawarte są w Regulaminie powierzenia grantów dostępnym pod adresem:

https://programyzdrowotne.pomorskie.eu/-/granty-konkurs-dla-podmiotow-leczniczych

Ewentualne pytania proszę kierować na adres elektronicznej skrzynki pocztowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie: 58 32- 68-963, 58 32-68-991, 58 32-68-974.