BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Uczeń kl. II A (matematyczno-geograficznej) II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie został laureatem Olimpiady Geograficznej.

Zawody centralne XXXVIII Olimpiady Geograficznej odbyły się w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku w Siedlcach. W części pisemnej zawodów wzięło udział 120 zawodników z całej Polski wyłonionych w eliminacjach okręgowych. Jury podjęło decyzję o kwalifikacji do etapu ustnego zawodów (odpowiedź ustna + quiz multimedialny) 23 najlepszych uczestników, którzy uzyskali co najmniej 90 punktów (75%) z części pisemnej. Wśród tej grupy znalazł się uczeń II LO, który otrzymując tytuł laureata olimpiady zostanie zwolniony z egzaminu maturalnego z geografii z wynikiem 100% oraz otrzyma indeksy lub profity niemal na wszystkie uczelnie wyższe.


Sukcesy uczniów II LO w Olimpiadzie o Prawach Człowieka

Uczeń kl. III C (humanistycznej) II LO w Kwidzynie został laureatem XIX Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i oprócz wielu nagród rzeczowych otrzymał promesę indeksu na kierunki humanistyczne wielu uczelni w tym min. na prawo, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe itp. takich uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, UMK w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski i inne.
W zawodach centralnych województwo pomorskie reprezentowane było przez trzech uczniów, w tym dwóch z II LO. Drugi z kwidzyniaków uzyskał tytuł finalisty, co daje także promesę indeksu na wiele kierunków licznych uczelni (min. na prawo, europeistykę, komunikację społeczną )
Zawody centralne odbyły się w dniach 21-22 kwietnia 2012r. na Wydziale Prawa UMK w Toruniu. W pierwszym dniu olimpiady uczestnicy odpowiadali na 3 wylosowane pytania obejmujące historię XX wieku, wiedzę o Polsce i świecie współczesnym oraz szczegółowe zagadnienia dotyczące praw człowieka. Po wysłuchaniu wszystkich odpowiedzi Jury postanowiło przyznać tytuł  laureata 21 zawodnikom, a 10 najlepszych, wśród nich znalazł się uczeń II LO, zakwalifikowano do Superfinału procesowego, który odbył się drugiego dnia zawodów. Każdy z uczestników Superfinału  występował w charakterze strony skarżącej bądź państwa pozwanego, w zależności od wylosowanej roli procesowej.


Uczennica II LO w Kwidzynie na Konferencji Młodych Naukowców w Holandii

Uczennica II LO w Kwidzynie została zaproszona do Grupy Twórczej Quark reprezentującej  Polskę podczas XIX Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2012, która odbyła się w dniach 16-23 kwietnia w Nijmegen w Holandii. Młodzi Polacy pod opieką twórczyni grupy - fizyk Urszuli Woźnikowskiej-Bezak zdobyli medale i wyróżnienia.
W tegorocznej konferencji na Uniwersytecie Radboud wzięło udział około 200 uczestników z 22 państw. Wszyscy polscy uczestnicy są laureatami ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Pracownię Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach. W ICYS 2012 wzięli udział młodzi pasjonaci nauki z Holandii, Niemiec, Czech, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Indonezji, Rumunii, Brazylii, Chorwacji, Tajlandii, Węgier, Tajwanu, Chin, Malezji, Korei, Gruzji, Serbii, Iranu, Rosji, Turcji oraz Polski.
Członkami jury byli naukowcy i nauczyciele - przedstawiciele wszystkich państw. Zawody odbyły się w kategoriach: fizyka teoretyczna, fizyka eksperymentalna, ekologia, biofizyka, matematyka i informatyka.

 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja