XII Dożynki Powiatowe odbyły dnia 9 września 2012 r. się w Sadlinkach.

Powiatowe święta zainaugurowała uroczysta msza święta polowa, którą odprawił ks. Adam Tylutki proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sadlinkach. Po jej zakończeniu oficjalnego otwarcia Dożynek Powiatowych dokonali Jerzy Godzik, starosta kwidzyński oraz Elżbieta Krajewska, wójt gminy Sadlinki, którzy przyjęli tradycyjny bochen chleba z rąk Janiny Drelich i Władysława Radzika, starostów dożynek. Podczas powiatowego święta odbył się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce wieńcowi wykonanemu w Rakowcu. Kolejne miejsca przyznano wieńcom z sołectw: Tychnowy, Nebrowo Wielkie, Białki i Trumiejki. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Kwidzyńskiego.

W ramach obchodów XII Dożynek Powiatowych odbył się piknik dla mieszkańców połączony z promocją osiągnięć lokalnych kół gospodyń wiejskich i atrakcjami dla dzieci oraz koncerty zespołów Powiślanki, BayerShow, Inoros i Szury.

POMOC PRAWNA