XII Dni Powiatu Kwidzyńskiego oraz XI Dożynki Powiatowe odbyły dnia 4 września 2011 r. się w Tychnowach.

Powiatowe święta zainaugurowała uroczysta msza święta w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu barwny, dożynkowy korowód przeszedł na teren imprezy przy Szkole Podstawowej w Tychnowach. Oficjalnego otwarcia Dni Powiatu oraz Dożynek Powiatowych dokonali Jerzy Godzik, starosta kwidzyński oraz Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn, którzy przyjęli tradycyjny bochen chleba z rąk Emilii i Bartłomieja Redmerów, starostów dożynek. Premier Donald Tusk skierował do rolników powiatu kwidzyńskiego list, w którym podziękował im za ich trud. List odczytał poseł Jerzy Kozdroń.

Podczas powiatowego święta odbył się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa przyznała ex aequo pierwsze miejsca wieńcom wykonanym w Rakowcu i Tychnowach. Trzecie miejsce przyznano wieńcowi ze Stańkowa. Czwartym wieńcem konkursu został wieniec wykonany w Czarnym Małym, zaś piąte wieńcowi z Obór. Pozostałym przyznano wyróżnienia.

Gwiazdami Dni Powiatu Kwidzyńskiego oraz Dożynek Powiatowych byli Wojciech Gąsowski i Krzysztof Tyniec. Odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Organizatorzy przygotowali między innymi warsztaty rękodzieła ludowego oraz pracownię pod błękitnym niebem ?Pokochajmy domowe teatrzyki?. Współorganizatorami XII Dni Powiatu Kwidzyńskiego oraz XI Dożynek Powiatowych, których w tym roku gospodarzem był samorząd gminy Kwidzyn, byli: rada sołecka Tychnów, Ochotnicza Straż Pożarna, Ludowy Zespół Śpiewaczy oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Tychnowach. Przygotowaniem i koordynacją wszystkich imprez zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie.

POMOC PRAWNA