Tegoroczne Dni Powiatu odbyły się 27 i 28 sierpnia 2010r. Pierwotnie impreza planowana była na dni 28 i 29 maja, jednakże w związku z ogłoszeniem alarmu powodziowego nie mogła się odbyć w ustalonym terminie.

Ani nowy termin, ani deszczowa pogoda, ani spowodowane nią przeniesienie uroczystości z amfiteatru nad jeziorem Kamień do sali GOK nie przeszkodziły uczestnikom w dobrej zabawie. Występy Andrzeja Rybińskiego, Eleny Rutkowskiej z zespołem Cygańskie Czary oraz zespołu Maxel porwały zgromadzoną publiczność. Niestety, niesprzyjająca pogoda wymusiła na organizatorach odwołanie występu zespołu Forte oraz atrakcji wieczoru ? pokazu fajerwerków.
W sobotę 28 sierpnia odbyły się rozmaite imprezy towarzyszące XI Dniom Powiatu, m.in. turniej piątek piłkarskich, w którym zwyciężyła drużyna z Kisielic oraz zawody spławikowe.

Mimo złej aury każdy, kto przybył do Gardei na uroczystości XI Dni Powiatu  z pewnością bawił się dobrze i nie mógł narzekać na nudę.

Otwarcia imprezy dokonali (od lewej): Jerzy Grabowski, wójt gminy Gardeja oraz Jerzy Godzik, Starosta Kwidzyński

POMOC PRAWNA