W Rakowcu odbyły się X Dni Powiatu Kwidzyńskiego. Imprezę każdego roku organizuje inna gmina powiatu.

W tym roku gospodarzem powiatowego święta była gmina Kwidzyn, której samorząd powiatu już po raz drugi powierzył organizację imprezy. Dni Powiatu rozpoczęte zostały uroczystą mszą świętą, odprawioną w intencji powiatu kwidzyńskiego w kościele w Rakowcu.
Gwiazdą tegorocznych Dni Powiatu Kwidzyńskiego był zespół Kobranocka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Nie zabrakło także tradycyjnego meczu piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami powiatu oraz organizatora, czyli w tym roku gminy Kwidzyn.

Reprezentacja powiatu kwidzyńskiego

Reprezentacja gminy Kwidzyn

?Wesoła Gromadka? z Tychnów.

Dni Powiatu Kwidzyńskiego były okazją do prezentacji dorobku kulturalnego wszystkich gmin tworzących powiat.
Na scenie pojawiały się między innymi zespoły wokalne oraz ludowe.

Niezależna Formacja Rycerska ?Dwa Miecze? ze Szczytna
Przygotowany został także spektakl rycerski w wykonaniu Niezależnej Formacji Rycerskiej ?Dwa Miecze?
ze Szczytna. To jedna z nielicznych zawodowych grup rycerskich w kraju. Formacja zaprezentowała pojedynki na miecze, pokazy średniowiecznej broni a także urządzeń używanych do tortur.
Nie zabrakło dobrej zabawy pod gołym niebem.

W organizację imprezy zaangażowało się także Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowało między innymi własne wypieki. Goście X Dni Powiatu Kwidzyńskiego mogli brać udział w różnych konkursach. Były także fajerwerki, które rozświetliły nocne niebo na zakończenie drugiego dnia imprezy. Kolejne spotkanie mieszkańców podczas powiatowego święta za rok.

POMOC PRAWNA