Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, wziął udział w uroczystościach upamiętniających 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość miała szczególny charakter, gdyż została połączona z odsłonięciem pamiątkowej tablicy na rondzie generała Stefana Roweckiego ? Grota w Kwidzynie. W obchodach Święta Niepodległości udział wzięła delegacja z 69. pułku przeciwlotniczego z Leszna, któremu patronuje generał Stefan Rowecki.

Uroczystości rozpoczął Apel Poległych na Skwerze Kombatantów. Przybyli licznie mieszkańcy powiatu oraz delegacje organizacji społecznych, politycznych i kombatanckich, a także szkół i wielu instytucji z całego powiatu kwidzyńskiego, złożyli wieńce pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Następnie przemaszerowano pod monument na rondzie generała Stefana Roweckiego ? Grota oraz pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończyła odprawiona w kwidzyńskiej katedrze msza święta za Ojczyznę i w intencji Generała Stefana Roweckiego ? Grota.

W imieniu mieszkańców powiatu kwiaty złożyli przedstawiciele zarządu (od lewej) członek zarządu Danuta Woronowicz, starosta Jerzy Godzik oraz wicestarosta Andrzej Fortuna.
Przemarsz na Rondo generała Stefana Roweckiego ? Grota
Odsłonięcia dokonali (od lewej) Kazimierz Gorlewicz ? Przewodniczacy Rady Miejskiej w Kwidzynie, Stanisław Sklepowicz ? prezes kwidzyńskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, major Dariusz Podsiadły z 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ?Grota?oraz przedstawiciel młodzieży Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego składają przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ? Koło w Kwidzynie.
Uroczysta  Msza Św. w Katedrze p.w. św. Jana Ewangelisty Składanie z udziałem pocztów sztandarowych.

POMOC PRAWNA