4 grudnia o godz. 12.00 została uroczyście otwarta tzw. mała obwodnica. Na nowym moście, który jest fragmentem drogi, dokonano symbolicznego przecięcia belki.

W uroczystości udział wzięli między innymi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, wicestarosta Andrzej Fortuna, poseł Jerzy Kozdroń, Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego, Andrzej Krzysztofiak, burmistrz miasta Kwidzyna, wykonawcy oraz przedstawiciele gmin powiatu kwidzyńskiego. Andrzej Fortuna, wicestarosta kwidzyński przedstawił krótką historię budowy małej obwodnicy. Inwestycja rozpoczęła się od budowy wiaduktu, który połączył ulice Południową i Żwirową. Był to pierwszy etap prac, który zrealizowano przy wsparciu środków unijnych. Koszt zadania wyniósł ponad 5,5 mln zł, z tego ponad 4 mln zł to środki zewnętrzne. Kolejny etap został zrealizowany w 2008 r. Na bazie projektu sfinansowanego przez samorządy miasta Kwidzyna i powiatu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmodernizowała odcinek drogi krajowej nr 55. Koszt zadania wyniósł ok. 25 mln zł. Ostatni odcinek został zrealizowany w bardzo krótkim czasie, gdyż inwestycję rozpoczęto 13 czerwca bieżącego roku. Wykonawcą małej obwodnicy było konsorcjum Zakład Usług Wielobranżowych w Prabutach oraz spółka Most w Sopocie. Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego, podkreślił, że dzięki nowej inwestycji miasto zyskało infrastrukturę, która jest ważna dla jego dalszego rozwoju. Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, wyraził nadzieję, że powiat zrealizuje kolejne zadania ważne dla mieszkańców powiatu. Przypomniał, że obwodnica, ma 2,85 km długości. Powstał na niej jeden most oraz chodnik i ścieżka rowerowa o długości 1,9 km. Nowa droga wytrzymuje obciążenie 40 ton. Cała inwestycja kosztowała ponad 19,7 ml zł, z czego samorząd powiatu uzyskał 18,6 mln zł ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Most na rzece Liwie.
Aż 18,6 mln zł samorząd powiatu uzyskał ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Wicestarosta Andrzej Fortuna przedstawił krótką historię budowy małej obwodnicy.
W otwarciu inwestycji udział wzięli Jerzy Godzik, starosta kwidzyński oraz wicestarosta Andrzej Fortuna.
Symbolicznego przecięcia belki dokonywali Jerzy Godzik, starosta kwidzyński i Andrzej Krzysztofiak, burmistrz miasta Kwidzyna.
Wicestarosta Andrzej Fortuna i Piotr Halagiera zastępca burmistrza ds. inwestycji.
Poseł Jerzy Kozdroń i Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego.

POMOC PRAWNA