BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W kamienicy przy ul. Zamkowa Góra w Kwidzynie uroczyście otwarte zostało mieszkanie wspomagane.

Przebywanie w mieszkaniu ma przygotować osoby niepełnosprawne, w szczególności ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnością intelektualną, do samodzielnego życia. W drodze do samodzielności lokatorzy mieszkania mogą liczyć na pomoc asystentów oraz specjalistów.

Przecięcia wstęgi, które symbolicznie otworzyło mieszkanie, dokonali: Iweta Jabłońska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „SNOA” w Kwidzynie, Jerzy Godzik, starosta kwidzyński i Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna. Na uroczystość przybyli między innymi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego, senator Leszek Czarnobaj, Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński oraz Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Nie mogło zabraknąć także mieszkańców, dla których wyremontowane i w pełni wyposażone mieszkanie stanie się początkiem drogi do samodzielności.

Pieniądze na realizację przedsięwzięcia zostały przyznane z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. „Mieszkania wspomagane” to projekt komplementarny, w ramach którego realizowane są dwa zadania. Pierwsze to projekt społeczny „Mieszkania wspomagane wraz z usługą opiekuńczą, asystencką lub treningiem samodzielności”, natomiast drugie to zakończony już remont mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Liderem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „SNOA”, natomiast partnerami samorządy miasta Kwidzyna oraz powiatu kwidzyńskiego.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja